Gdzie inwestować pieniądze? Doradzamy!

Okres pandemii COVID-19 uderzył potężnie nie tylko w życie społeczne, ale również w rynki inwestycyjne. Było to spowodowane zamknięciem granic poszczególnych państw, ograniczeniem działalności gastronomicznej, spadkiem liczebności turystów i koniecznością przejścia z modelu biurowego na model zdalny lub hybrydowy w przypadku pracy. Po każdej burzy wychodzi jednak słońce, dlatego doradzamy, jak začít investovat do akcií!

Wyprawa na giełdę – tak, to dobry pomysł

Inwestycje giełdowe w 2022 roku wciąż się opłacają. Co prawda, próg wejścia jest stosunkowo wysoki, ale wraz z wysokim ryzykiem wzrasta szansa na wysoki zwrot inwestycyjny. Oczywiście, sukces nie będzie natychmiastowy, bo giełdowe inwestycje wiążą się z koniecznością posiadania ogromnej wiedzy, a także z umiejętnością przewidywania zdarzeń i przyjmowania porażek. Czy jeszcze jest gdzie inwestować pieniądze?

Jak najbardziej! Inną opcją mogą być etf investice oraz obligacje. Przez wiele osób to właśnie obligacje skarbowe są uważane za najbezpieczniejszą formę inwestycji. Co więcej, nawet osoba początkująca powinna dość szybko zrozumieć obowiązujące tutaj zasady. Cały proces takiej inwestycji możemy wykonać nawet za pośrednictwem telefonu w każdym miejscu, w którym będziemy mieć dostęp do Internetu.

Sporo osób decyduje się także na inwestycje w akcje. W tym wypadku konieczne będzie jednak posiadanie rachunku maklerskiego oraz wybór brokera i platformy inwestycyjnej. Inwestycje w akcje mogą być bardzo opłacalne, choć cechują się dużą zmiennością, dlatego też to rozwiązanie poleca się bardziej zaawansowanym traderom.

Kryptowaluty czy nieruchomości?

Osoby posiadające pokaźny budżet oszczędnościowy często zastanawiają się, gdzie inwestować pieniądze, aby pomnożyć swój kapitał. Cóż, oprócz powyższych propozycji warto rozważyć także handel kryptowalutami. Mowa już nie tylko o samym cyfrowym odzwierciedleniu prawdziwych walut, ale również o tzw NFT, czyli Non-Fungible Tokens. W dużym skrócie są to specjalne certyfikaty, stanowiące dowód, że dany plik jest unikatowy i niepowtarzalny.

Od wielu lat jedną z najbezpieczniejszych form inwestycji są nieruchomości. Wymagają one wprawdzie dużego budżetu wejściowego, ale później możemy mieć praktycznie 100% pewność, że zainwestowane środki prędzej czy później się nam zwrócą. Zakupione mieszkanie możemy oddać na wynajem, a ziemię sprzedać z zyskiem po uprzednim zagospodarowaniu terenu. Oczywiście, są to raczej inwestycje długoterminowe, a więc musimy się liczyć z tym, że włożone w to pieniądze szybko do nas nie wrócą.

Dodaj komentarz